top of page
drewko szt1.png

W pobliżu ostoi

drewko szt1.png
drewko szt1.png
drewko szt1.png

Największą atrakcją Ziemi Pasymskiej jest bez wątpienia dzika przyroda z czystymi jeziorami i potężnymi lasami sosnowymi, które zamieszkuje dzika zwierzyna.

Pojezierze Olsztyńskie jest jednym z przystanków na szlakach ptasich wędrówek - można tu spotkać perkozy, czaple i kormorany, sokoły, orły bieliki i wiele innych. Okolice Leleszek to wymarzone miejsce na wycieczki piesze i rowerowe, a jeśli zmęczy Cię upał, zawsze możesz zażyć odświeżającej kąpieli w krystalicznych wodach jeziora.

Zastanawiasz się jak urozmaicić sobie czas? Nie martw się, na pewno Ci go zabraknie na wypróbowanie wszystkich atrakcji...

rose.png
Szkolenie Foals
Wędka
Dwóch płetwonurków
IMG_1997 (2)
I'm an image title
I'm an image title

W promieniu 5 km znajdziesz 3 ośrodki szkoleniowe jazdy konnej. Ceny przystępne, konie łagodne i mili gospodarze.

Teren do jazdy oprócz padoku sprzyja dłuższym przejażdżkom.

Nie zapomnij zabrać toczka i butów :)

WĘDKARSTWO

Jezioro Leleskie jest typem sielawowym. W wodach zbiornika żyją liczne gatunki ryb takie jak: płoć, sielawa, okoń, szczupak, węgorz oraz leszcz. Woda jeziora jest bardzo czysta dlatego też teren akwenu wykorzystywany jest często do celów rekreacyjnych i biwakowych. Na terenie zbiornik występują liczne dzikie palże i pomosty gdzie można łowić ryby oraz opalać się.

Pamiętaj żeby wykupić odpowiednie zezwolenie na połów ryb.

Cennik znajdziesz  TUTAJ

Całkowita powierzchnia akwenu to ponad 423 ha. Maksymalna głębokość sięga 49,5 m. Ze względu na to, że jezioro jest bardzo głębokie a wody zbiornika są przejrzyste jezioro staje się częstym obiektem do nurkowania. Najlepsze warunki do nurkowania znajdują się w północnej części jeziora Leleskiego.

Nie pozostaje nic innego jak króciutki  spacerek i chlup do wody czystej jak lusto.

PRZEJAŻDŻKI ROWEROWE

Mazury to kraina wielu ciekawych tras turystycznych, rowerowych i pieszych. W wielu przypadkach okraszonych cudownymi zabytkami minionych epok. Pradawne zamki, twierdze, mosty, kolejowe majstersztyki pruskiej technologii, śluzy,i niezliczone zielone tereny. Każdy znajdzie tutaj miejsce dla siebie. W Leleszkach zostało stworzonych kilka tras pieszych i rowerowych, w akcie społecznym. Dostępne trasy znajdziesz TUTAJ.

W upalne dni miej przy sobie odpowiednią ilość wody i pamiętaj,w lasach sporo dzikich zwierząt, warto zatrzymać się i podziwiać te cuda natury.

bottom of page