top of page
drewko szt1.png

W pobliżu ostoi

drewko szt1.png
drewko szt1.png
drewko szt1.png

Największą atrakcją Ziemi Pasymskiej jest bez wątpienia dzika przyroda z czystymi jeziorami i potężnymi lasami sosnowymi, które zamieszkuje dzika zwierzyna.

Pojezierze Olsztyńskie jest jednym z przystanków na szlakach ptasich wędrówek - można tu spotkać perkozy, czaple i kormorany, sokoły, orły bieliki i wiele innych. Okolice Leleszek to wymarzone miejsce na wycieczki piesze i rowerowe, a jeśli zmęczy Cię upał, zawsze możesz zażyć odświeżającej kąpieli w krystalicznych wodach jeziora.

Zastanawiasz się jak urozmaicić sobie czas? Nie martw się, na pewno Ci go zabraknie na wypróbowanie wszystkich atrakcji...

rose.png
Szkolenie Foals
Wędka
Dwóch płetwonurków
IMG_1997 (2)
I'm an image title
I'm an image title

W promieniu 5 km znajdziesz 3 ośrodki szkoleniowe jazdy konnej. Ceny przystępne, konie łagodne i mili gospodarze.

Teren do jazdy oprócz padoku sprzyja dłuższym przejażdżkom.

Nie zapomnij zabrać toczka i butów :)

Całkowita powierzchnia akwenu to ponad 423 ha. Maksymalna głębokość sięga 49,5 m. Ze względu na to, że jezioro jest bardzo głębokie a wody zbiornika są przejrzyste jezioro staje się częstym obiektem do nurkowania. Najlepsze warunki do nurkowania znajdują się w północnej części jeziora Leleskiego.

Nie pozostaje nic innego jak króciutki  spacerek i chlup do wody czystej jak lusto.

WĘDKARSTWO

Jezioro Leleskie jest typem sielawowym. W wodach zbiornika żyją liczne gatunki ryb takie jak: płoć, sielawa, okoń, szczupak, węgorz oraz leszcz. Woda jeziora jest bardzo czysta dlatego też teren akwenu wykorzystywany jest często do celów rekreacyjnych i biwakowych. Na terenie zbiornik występują liczne dzikie palże i pomosty gdzie można łowić ryby oraz opalać się.

Pamiętaj żeby wykupić odpowiednie zezwolenie na połów ryb.

Cennik znajdziesz  TUTAJ

PRZEJAŻDŻKI ROWEROWE

Mazury to kraina wielu ciekawych tras turystycznych, rowerowych i pieszych. W wielu przypadkach okraszonych cudownymi zabytkami minionych epok. Pradawne zamki, twierdze, mosty, kolejowe majstersztyki pruskiej technologii, śluzy,i niezliczone zielone tereny. Każdy znajdzie tutaj miejsce dla siebie. W Leleszkach zostało stworzonych kilka tras pieszych i rowerowych, w akcie społecznym. Dostępne trasy znajdziesz TUTAJ.

W upalne dni miej przy sobie odpowiednią ilość wody i pamiętaj,w lasach sporo dzikich zwierząt, warto zatrzymać się i podziwiać te cuda natury.

bottom of page